Prilba dokáže zachrániť!

Lyžiarska prilba patrí už dnes medzi najzákladnejšie bezpečnostné prvky, ktoré môžete mať na sebe počas lyžovania. Dokážete si tak zachrániť Vašu hlavu od prípadného úrazu a celkovo nadobudnete pocit bezpečia. A ten je často na nezaplatenie. Prilieb je na trhu niekoľko druhov a typov, pričom často stojíte pred otázkou: „Ktorá je vhodná pre mňa?“ Odpoveď na túto otázku by ste sa mali dozvedieť aj v nasledujúcich riadkoch a aj podľa toho si prilbu vyberať.

Aká by mala byť prilba?

Prilba by mala byť v zásade veľmi odolná, aby sa predišlo nejakému zraneniu Vašej hlavy. Materiály, z ktorých sa vyrába sú vždy považované za najtvrdšie a relatívne najľahšie. Nemôžete však čakať, že by bola prilba naozaj ľahká až tak, že by ste ju skoro ani necítili. Musí mať svoju hmotnosť na to, aby dokonale plnila svoju funkciu. Po čase však od momentu, kedy si ju dáte na hlavu, už nebudete cítiť takmer nič. Jednoducho si na to zvyknete a prilba na Vašej hlave Vám nepríde ako niečo, čo by malo byť zvláštne.

Nemusíte sa obávať ani potu, ktorý reálne pod prilbou hrozí. Všetky prilby majú totiž vyvinutý svoj ventilačný systém, ktorý umožňuje dobre vetrať hlavu a tak nebude príliš spotená a Vy sa budete môcť naplno koncentrovať len na lyžovanie. Už na prilbe si môžete všimnúť otvory, ktoré majú svoju funkciu a ktoré umožňujú práve takúto ventiláciu či výmenu vzduchu. Tieto otvory majú rôzny tvar a rôznu veľkosť, pričom všetko to záleží predovšetkým na spôsobe, akým sa vzduch dostáva preč z prilby. Tento systém je vyvíjaný odborníkmi a často je tak dokonalý, že Vaše vlasy a hlava zostanú bez náznaku vlhkosti.

Čo sa týka výzoru prilby, ten je pomerne jednotný až na niektoré drobné objekty. Samozrejme, prilba je plne prispôsobená potrebám lyžiara a tak tu nájdeme aj úchyty pre lyžiarske okuliare alebo priestor, kde sa nachádzajú Vaše uši, ktorý môžete zakryť a tak zabrániť tomu, aby ste dostali prievan.

!! PRENAJMITE SI KOMPLETNÚ LYŽIARSKU VÝSTROJ OD 70,-€ NA CELÚ SEZÓNU !!